Ayaş Truva İnşaat


Şekerlisoy Şirketler Topluluğu, çok girişli çıkışlı inşaat sektöründe, uzun bir dönemi gayrimenkul sektöründeki pozisyonunun da yardımıyla detaylı analizler yaparak geçirme fırsatı yakaladı.

Topluluk, emlak piyasasında oluşan arz-talep dengeleri, yerli uluslararası sermaye gruplarının sektöre yaklaşımları, gayrimenkulü geliştirme vizyonu ve sahada gerçekleşmeler gibi konularda çalışmalar yaptı.

Bu çalışmalar, sektörde hizmet etmek için kurulan Şekerlisoy İnşaat adlı şirketin vizyonunu belirledi.

Şekerlisoy Topluluğu,

İlk inşaatlarına 2004 yılında kendi bölgesi olan Elazığ’da başladı.

Yurt içinde özellikle Mersin ve Bodrum bölgesinde faaliyet gösteren topluluk, Mersin’deki otel ve residences inşaatlarında Ayaş Truva İnşaat olarak yer alırken, Bodrum’daki villa-konut inşaatlarında, Isla grup-Truva A.Ş ortak girişimi olarak yer aldı. Arazi geliştirme projeleri ise topluluğun istanbul merkezli Şekerlisoy İnşaat A.Ş firması tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Irak ve diğer komşu ülkelerden gelen talepleri cevaplandırmak için ise hızla hedef ülkelerde şirketleşmeye yöneldi. Bu doğrultuda da A&C Aliminium and Construction Company, Erbil merkezli olarak kuruldu. 

Topluluk, halen devam eden inşaatlarının yanı sıra, ortaklıkları ve uygulamaya geçmek üzere olduğu projeleri ile, inşaat sektöründe iyi bir ivme yakaladı.

Web Sitesine Git