Athena Rezidans


Şekerlisoy Şirketler Topluluğu, planladığı gibi faaliyet gösterdiği şehirlerde Athena markasıyla turizm sektöründe markalaşmaya emin adımlarla yürümektedir.

Topluluk, yoğun bir çabanın ve dünyaca ünlü mimar ve tasırımcıların katkılarının sonucu olarak oluşan Athena markası ile ilk otelini Mersin’in Ayaş bölgesinde inşa etmektedir. 10 bin m2 alan içinde konumlanan Athena Hotel, 650 yatak, 6 restaurant ve 9 konferans salonundan oluşan beş yıldızlı bir komplekstir.

Projenin çözüm ortaklarının her biri global anlamda birer dünya lideri olmayı başarmış markalardır. Birlikte çalıştığımız ve tasarımlarını kullandığımız tasarımcılarımız yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada proje üreten ve kendi alanlarında yalnızca Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın en önde gelen tasarımcıları ve mimarları arasındadır. 

Athena Hotel, kuzeydoğusunda Roma Su Kemeri, Güneyinde Sultan Koyu, Kuzeyinde antik Roma şehri kalıntıları ve daha geniş perspektiften bakıldığında beş kilometrelik yarıçap içinde toplamda yedi adet site alanının bulunduğu bir alanda konumlanmıştır.Tüm bu doğal ve tarihi güzellikler mimari tasarımımıza da ilham vermiştir.

Topluluk, evimiz evinizdir anlayışı ile planladığı yatırımları ve bu sektörde yüksek hizmet kalitesi hedefi ile kalıcı olma yolunda ilerlemektedir.

Web sitesine git