Athena Loft20.000 m2 inşaat alanına sahip Athena Loft tek blokta 24 cadde dükkan 50 ofis ve 60 4+1 ultra lüks rezidans dairesinden oluşmaktadır. İçeriğinde cep sinema, çocuk oyun parkı, kapalı otopark, fitness salonu, toplantı salonu, sauna, hobi odası ve restoranlar/kafeler gibi daha bir çok sosyal tesis barındıran Athena Loft Elazığ’ın en merkezi ve en güzel arazisinde konumlanan bir yapı kompleksidir.

Dairelerimizde kullanılan yapı elemanlarının tamamı global anlamda birer dünya lideri olmayı başarmış markalardan seçilmiştir. Duravit vitrifiye, Artema armatür, Hüppe duşakabin, Linea Dekor mutfak, gibi ürünler kullanılan ürünlerin başlıcalarıdır. 

Athena Loft projesi hepimizin istediği o eşsiz modern yaşamın, kent olgusu içinde kendine has üslubuyla var oluşudur. Mimari yapısında Avusturya mimarisinin modern çizgilerle harmanlanmasının izleri hâkimdir.

Bina tasarlanırken ışıktan ve manzaradan en iyi şekilde faydalanabilmek adına; bina içbükey ve dış bükey öğeler kullanılarak tasarlanmıştır. Şehir ile olan görsel iletişimi kuvvetlendirmek için cadde dükkânlarla nerdeyse bir bütünlük arz eden binanın gelecekteki misafirleri, evlerindeki konfordan hiç kopmadan sosyal tesisleri kullanacak ve şehir hayatını yaşayacaktır.

Athena Loft Evinizin içine şehir hayatının kaostan arınmış formunu getiren bir proje olarak, şehrin kalbinde hayata geçmiştir.